Tęczowa Przystań

Kilka słów o nas

Jesteśmy nieformalną grupą młodych osób z Włocławka i okolic, które połączyła chęć działania na rzecz równouprawnienia mniejszości seksualnych oraz wspierania lokalnej społeczności LGBT+. Nasza grupa zaczęła się spotykać w grudniu 2018 roku. Przez naszą grupę przewija się około 50 osób. Jesteśmy w wieku od 13 do 60 lat. Każdy z członków naszej grupy jest osobą z wyjątkową historią.. Doświadczyliśmy przemocy, wykluczenia, mobbingu, nierównego traktowania, czy niezrozumienia. Dzięki naszej nieformalnej grupie stworzyliśmy miejsce przyjazne osobom nieheteronormatywnym i z niepełnosprawnościami, osobom oraz rodzicom tych osób i osób wspierających.

Działamy lokalnie na terenie Włocławka. Organizujemy spotkania, dające osobom z Włocławka i okolic możliwość wsparcia w trwającej w Polsce dyskryminacji. Ważnym celem jest dla nas zapewnienie wsparcia psychologicznego osobom LGBT+ na Kujawach.

Planowany do tej pory I Marsz Równości we Włocławku nie miał okazji się odbyć ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby wesprzeć lokalnie naszą inicjatywą i wspólnie budować otwarty i akceptujący Włocławek.

Partner

Project realized with financial support of
Active Citizens – National Fund, a part of EEA Grants.

Honorary partner

Helplines

For  LGBTQ Youth
tel. 116 111

For LGBT+ people and their relatives 
tel. 22 628 52 22

gdpr-image
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Czytaj więcej